Buhar Jeneratörü Periyodik Kontrolü

Buhar Jeneratörü Nedir?                                                                             

Buhar Jeneratörleri prensip olarak buharı depo etmeden üretip sisteme gönderen, çok düşük su hacimleri ile çalışan ünitelerdir. Su borulu tipler bir su serpantinine basılan suyun serpantin çevresince ısıtılıp buhar fazına geçirilmesi esasına dayalı çalışır. (sadece 2000kg/h’e kadar)

Basınçlı kaplar yönetmeliklerine göre, içerisinde insan bulunan meskun mahallerde buhar kazanı kullanımı belirli kısıtlamalara sahiptir. Emniyet açısından (patlama durumunda çok hasar ve ölümcül kazalar oluşma durumu) buhar kazanı kullanımı yasak olan yerlerde, yasalarca belirlenen emniyet değerlerinin altında kalan Buhar Jeneratörleri rahatlıkla kullanılabilir.

ANTALYA BUHAR JENERATÖRÜ PERİYODİK KONTROLÜ

Buhar Jeneratörleri Kullanım Alanları

– Buhar jeneratörleri buhar kalitesinde ve ani yük değişimlerinde problem yaşanmayacak ve düşük kaliteli buhar ihtiyacının duyulduğu her yerde,
– Kapalı çevrimli sistemlerde ve çok yüksek işletme basınçlarına kadar (örn. 60 bar)
– 50 ile 2000 kg/h arasında buhar üretimi için;
– Otel, Motel, Çamarşırhane, Kuru temizleme, Beton kürleme tesisleri, Ziraat, Meşrubat, İlaç, Deri, Tekstil, Konfeksiyon, Mandra, Konserve ve Kimya sanayinde ve endüstride, buhar ihtiyacı olan her yerde rahatlıkla buhar üretiminde kullanılır.

ANTALYA BUHAR JENERATÖRÜ PERİYODİK KONTROLÜ

ANTALYA BUHAR JENERATÖRÜ PERİYODİK MUAYENESİ